Péče o srst ragdolla

Srst ragdollů není tak náročná na údržbu, jako například u perských koček. Nicméně jistá péče je potřeba, aby srst neplstnatěla a byla v dobré kondici, tedy lesklá, hedvábná a jemná na dotek.  

Častým problémem se srstí ragdollů je tvorba „cucků“ a plstnatění srsti. Aby k těmto problémům nedocházelo, je třeba pravidelně srst vyčesávat jemným kartáčem a tím odstraňovat se srsti odumřelé chlupy (nedoporučuje se tzv. Furminátor – může srst poškodit) a také pokud možno pravidelně koupat, protože koupelí se odumřelé chlupy odstraní mnohem efektivněji, než pouhým vyčesáváním.

 „Cucky“ se vytváří na místech, která jsou hůře přístupná (např. límec, podpaží) a hlavně v srsti, která je mastná. Mastnota způsobí, že odumřelý chlup nevypadne, ale přilepí se na okolní mastnou srst a tím pádem vzniká „cucek“, který je pak následně nutné odstřihnout, v opačném případě hrozí vznik ekzémů a různých kožních problémů pod takto vzniklým útvarem. 
V rámci prevence je tedy vhodné srst pravidelně (alespoň 1 týdně) vyčesávat a také alespoň 1x za 3 měsíce okoupat a zbavit mastnoty.

Kosmetika, která se zatím osvědčila nejlépe je řada značky GROOMER´S GOOP . Tato kosmetika dokáže dodat srsti nejen lesk a hedvábnou jemnost, ale především dokáže ze srsti velmi efektivně a přitom velmi šetrně odstranit mastnotu, což většina běžně prodávaných šamponů nedokáže. Tato kosmetika je velmi oblíbená především mezi vystavovateli, protože podstatně zkracuje dobu nutnou k přípravě srsti na výstavu. 

1. krok:         

Do SUCHÉ srsti naneste pastu nebo krém a nechte cca 5 – 10 minut působit.

2. krok:         

Velmi důkladně vypláchněte pastu nebo krém ze srsti a použijte šampon.

3. krok:         

Vypláchněte šampon a naneste kondicionér. Po krátkém působení kondicionér vypláchněte a následně srst vysušte ručníkem, popřípadě fénem.

Srst ošetřená kosmetikou GROOMER´S GOOP je jemná, hebká na dotek a především zbavená přebytečné mastnoty, což je první předpokladem k tomu, aby se v srsti netvořili cucky a srst neplstnatěla.

autor Karin Filipčuková, distributor pro Českou republiku

http://www.goopcr.cz/

 

Kontakt

Yveta Jehlářová Přerov, Czech republic

+420604378728 yveta.jehlarova@seznam.cz